Dyrektor: Justyna Bartol - Janasek
    Wicedyrektor: Joanna JaryszWycieczka do Torunia

27 września 2011 roku odbyła się oczekiwana przez uczniów wycieczka do Torunia. Miejsca związane z życiem Mikołaja Kopernika odwiedzili uczniowie klas: IV a, IV b, IV c, III a i VI a. Opiekunami wycieczki byli: P. Anna Włodarczyk, P. Wanda Ratajczak i P. Katarzyna Siwicka- Jóźwiak.

Przepiękne zabytki Torunia pokazał nam przewodnik Pan Paweł, który z wielką pasją mówił o bogatej i ciekawej historii miasta oraz o życiu i działalności Mikołaja Kopernika.

Na długo pozostanie w pamięci seans w Planetarium, który wprowadził nas w świat gwiazd  i planet.

Jednak główną atrakcją wycieczki była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie w magiczny sposób uczniowie wraz z Wiedźmą przenieśli się do XVI-wiecznej piernikarni. Po krótkim terminowaniu u mistrza wszyscy nabyli historycznych uprawnień piernikarskich, a następnie uczestniczyli w procesie powstawania pachnącego ciasta. Samodzielnie zagnietli ciasto dodając miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a nawet szczyptę pieprzu..... Każdy mógł wybrać ozdobną formę i słuchając legend o toruńskich piernikach poczekać, aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu.

Wspaniałe przeżycia i piękno Torunia zrekompensowało wszystkim trudy zwiedzania.

Magia tego miasta sprawia, że powrócimy tam jeszcze nieraz.

Zachęcamy do odwiedzenia GALERII, gdzie znajdziecie zdjęcia z naszej wycieczki.

OBORCINCKIE
CENTRUM SPORTU

OBORNICKI
OŚRODEK KULTURY

BIBLIOTEKA
PUBLICZNA

URZĄD
MIEJSKI

BIBLIOTEKA
PEDAGOGICZNA


FACEBOOK